logo miski ryżu

Projekt wydawniczy
Fundacji na Rzecz
Wymiany Kulturalnej
z Dalekim Wschodem

Kontakt:
tel. 515100273
e-mail: miskaryzu@o2.pl

Linki do stron buddyjskich

Szkoła Zen Kwan Um w Polsce
Oficjalna Strona Szkoły Zen Kuan Um reprenzentujacej na świecie koreański buddyzm Czogie i nauczanie Mistrza Zen Seungh Sahna. W serwisie ponadto adresy stron internetowych ośrodkow i grup szkoły w Polsce i zagranicą.

Benchen Karma Kamtzang Poland
Związek Buddyjski Tradycji Karma Kamtzang gromadzi wokół siebie ludzi praktykujących buddyzm tybetański według tradycji szkoły Karma Kamtzang, znanej też pod równorzędną nazwą Karma Kagju. Najwyższym autorytetem duchowym tej szkoły jest Jego świątobliwość Gjalłang Karmapa.

Biblioteka Buddyjska
"W naszej bibliotece znajdziecie fragmenty książek, artykułów, felietonów i wywiadów znakomitych nauczycieli buddyjskich..."

Buddyzm Wprost
"Stworzyliśmy tę stronę, aby mogła przynieść pożytek jak największej ilości ludzi szczególnie zainteresowanych buddyzmem. Znajdziecie tutaj cytaty wielkich mistrzów, sztukę oraz słownik."

Cybersangha
Cybersangha to jeden z największych w Polsce serwisów internetowych poświęconych buddyzmowi.

Instytut Marpy
Instytut Marpy pod duchowym przewodnictwem Khenpo Tsultrima Giamtso Rinpocze.

MAHAJANA.NET
Serwis ten ma przejąć funkcję, którą pełnił www.zen.ite.pl, jednak z rozszerzeniem profilu na wszystkie nauki buddyjskie, nie tylko te związane ze szkołą zen. Naszym celem jest wsparcie merytoryczne dla osób zainteresowanych Dharmą Buddy - zarówno dla osób praktykujących, zainteresowanych teorią jak i sympatyzujących.

Polska Sangha Jodo Shinhsu
"Jodo Shinshu jest szkołą buddyzmu Mahajany, jedną z tradycji Czystej Krainy. Założycielem jej jest Shinran Shonin, żyjący w Japonii na przełomie XII i XIII w. Podstawową praktyką Szkół Czystej Krainy jest praktyka Imienia Buddy (Amitabhy) -Nembutsu, przekazana przez Buddę Siakjamuniego."

Przyjaciele Zachodniej Wspólnoty Buddyjskiej
Przyjaciele są ruchem buddyjskim czerpiącym z całego buddyzmu, starają sie stworzyć warunki do autentycznej praktyki buddyzmu w naszej kulturze i w naszych czasach.

Buddyjskie Stowarzyszenie Sfery Dharmy
Polscy uczniowie tradycyjnego chińskiego mistrza Hsuan Hua, praktyka w Warszawie

Stowarzyszenie Zazen International Polska
Oficjalna Strona uczniów Mistrza Zen Kaisena.

Vipassana
Buddyjska medytacja wgladu - kazania Buddy, współczesne nauki, info o praktyce i grupa dyskusyjna.

Związek Buddystów Zen Bodhidharma
Oficjalna Strona najstarszej w Polsce wspólnoty zen założonej przez Phillipe'a Kapleau